Leczniczy miód Manuka

Miód Manuka jest to miód wyprodukowany przez pszczoły, karmiące się na krzewach manuka rosnącymi w Nowej Zelandii. Jego cudowne właściwości (jak zresztą całe mnóstwo innych rzeczy) odkryto zupełnie przypadkowo. Pewien nowozelandzki rolnik nie mając pomysłu jak zagospodarować nadwyżki plastrów miodu zaczął je dodawać do paszy swoich krów. Po jakimś czasie zauważył, że jego krowy mają się znacznie lepiej niż do tej pory – przestały chorować! Zgłosił te swoje obserwacje naukowcom a oni nie zlekceważyli jego odkrycia tylko zajęli się sprawdzaniem na ile jego teza jest prawdziwa przeprowadzając odpowiednie badania. Badając skład miodu manuka odkryli, że w swoim składzie ma on substancje o działaniu silnie oczyszczającym, przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym. I w ten sposób miód Manuka stał się skarbem eksportowym Nowej Zelandii.
Miód Manuka jest stosowany w terapii wielu przypadłości:
1. Pomaga zwalczać przeziębienia (dzięki przeciwzapalnemu i przeciwbakteryjnemu działaniu methylglyxalu), powstrzymuje rozwój szczepów bakterii odpowiedzialnych za te infekcje.
2. Wspomaga trawienie przez korzystny wpływ na florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym.
3. Leczy chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy przez to, że zwalcza bakterię za nie odpowiedzialne.
4. Daje bardzo dobre efekty (nawet do całkowitej eliminacji) przy dolegliwościach związanych z refluksem i przy jelicie wrażliwym.
5. Bardzo dobrze wpływa na stan skóry (przy trądziku, goi rany i poparzenia a nawet przy atopowym zapaleniu skóry).

Inne, unikalne wpisy o medycynie:

About the author:
Has 123 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: busy do danii szamotuły, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, plisy Oświęcim, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Szamba Betonowe Brzozów, internorm okno kf410, blog początkującego elektronika, kawitacja kielce, bcaa katowice sklep, Minikoparka Gorlice

Back to Top