Fizjoterapia psów i Fizjoterapia zwierząt

Fizjoterapia zwierząt i fizjoterapia psów

Zoofizjoterapia

Nauki medyczne ewoluują, a poziom medycyny stale wzrasta. Powrót do pełni zdrowia po ciężkich wypadkach nie należy już do rzadkości. Stosowane są alternatywne metody rehabilitacji jak hipoterapia, dogoterapia.

Wraz z rozwojem medycyny, podnosi się także poziom wiedzy z zakresu weterynarii. Powstał też nowy dział weterynarii – zooterapia, a inaczej mówiąc fizjoterapia zwierząt. Na czym to polega?

Celem zooterapii jest ulżenie naszym pupilom. Wykwalifikowani specjaliści, którzy posiadają niezbędne umiejętności z zakresu m.in. anatomii i fizjologii zwierząt, a także fizjoterapii, skutecznie pomagają zwierzętom powrót do pełni sprawności po różnych urazach i zabiegach chirurgicznych, czy schorzeniach i bólach związanych ze starzeniem się zwierzęcia.

By fizjoterapia psów, kotów i naszych innych zwierzęcych przyjaciół przebiegała skutecznie, konieczna jest współpraca zoofizjoterapeuty z lekarzem weterynarii. Odpowiednio podane lekarstwa w połączeniu z masażem i ćwiczeniami ruchowym postawią zwierzaka na nogi.

Inne, unikalne wpisy o medycynie:

About the author:
Has 128 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: lpk110, Tanie multiplikatory, lpk208, usuwanie graffiti toruń, Fotodepilacja Żary, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, onlynails cennik, kubota l3200 cena, ra nails lakier hybrydowy, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, rozstępy biceps

Back to Top