Czy sport to zdrowie?

medycyna (41)W szkole zawsze powtarzano, że sport to zdrowie, zachęcano do ćwiczeń, znalezienia jakiejś dyscypliny, w której można by się specjalizować. Tylko czy aby na pewno?
Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Na pewno ruch jest zdrowy. Warto więc się ruszać, dbać o swoją kondycję, a nie tylko siedzieć na kanapie przed telewizorem czy komputerem. Należy jednak pamiętać, że dobrze jest zweryfikować, czy dany zestaw ćwiczeń jest odpowiedni i nie narazi cię na kontuzje lub trwałe uszkodzenia zdrowia. Na przykład tak popularne ostatnio bieganie jest niewskazane dla osób po 40-tce, które nigdy wcześniej nie biegały ani dużo nie chodziły. Bieg bardzo mocno obciąża stawy, a nawet kości, wobec czego należy uważać.
Sport rekreacyjny, np. pływanie na basenie, nie powinien nikomu zaszkodzić. Z drugiej strony są jeszcze sporty wyczynowe, które wiążą się z tak ogromnymi przeciążeniami i obciążeniami, że większość sportowców w wieku 30 lat ma bardzo poważne problemy.
To oznacza, że aby zachować zdrowie, trzeba również zachować umiar. Jak we wszystkim.

Inne, unikalne wpisy o medycynie:

About the author:
Has 128 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: elwix torba, Minikoparka Gorlice, osb stopfire, Tanie multiplikatory, blog początkującego elektronika, Tynk mozaikowy Lakma, geodeta głogów cennik, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, zeltiq Warszawa, Wiedzopedia, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków

Back to Top