Choroby jamy ustnej

diabetolog-krakow-5Jama ustna jest wyścielona błoną śluzową a przed szkodliwymi ustrojami bronie jej około 60 różnych bakterii obecnych w ślinie, śluzie i wydzielinie migdałków. Kiedy zostanie naruszona równowaga (w wyniku na przykład przeziębienia lub przegrzania organizmu) do głosu dochodzą mikroorganizmy chorobotwórcze, które mogą powodować:

  1. Zakażenia grzybicze (tak zwana, kandydoza), które najczęściej pojawiają się po terapii antybiotykowej a jej głównym objawem są niewielkie białawe naloty, ból przy przełykaniu; leczy się tą przypadłość przyjmując przez około 10 dni preparaty przeciwgrzybiczne i unikać cukru, który jest doskonałą pożywką dla grzybów.
  2. Afty, czyli drobne bolesne grudki i żółtoszarej lub czerwonej barwie. Pojawiają się na języku a także na błonie śluzowej warg i policzków w wyniku awitaminozy, niedożywieniu, terapii antybiotykowej. Leczy się je odpowiednim antybiotykiem, pędzlowaniem jamy ustnej fioletem goryczki i przyjmowanie witamin z grupy B a także witaminę C, A i E.

Inne, unikalne wpisy o medycynie:

About the author:
Has 128 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: osb stopfire, Drepo zadaszenia tarasów, etykiety inspekcyjne na zamówienie, onlynails cennik, geodeta głogów cennik, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, armatura łazienkowa Apavisa, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, Wiedzopedia, kawitacja kielce, Fotoprzekaźnik przeciwsobny

Back to Top