Bezdech senny

bezdech-senny-3Chrapanie to bardzo uciążliwa dolegliwość mająca bezpośredni wpływ na jakość naszego wypoczynku. Nic tak nie denerwuje jak ciągłe budzenie się w nocy z uczuciem lęku i braku oddechu. Jeśli obserwujemy u siebie takie objawy to mogą one oznaczać iż zachorowaliśmy na bezdech senny.
Jest to schorzenie, które dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Polega ono na powtarzającym się i wielokrotnym zatrzymaniu lub nawet przerwaniu oddechu w czasie snu, w wyniku czego do płuc nie dociera odpowiednia ilość powietrza i organizm zaczyna odczuwać skutki niedotlenienia. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, można tu wymienić np. skrzywioną przegrodę nosową a nawet nieodpowiednią dietę powodującą otyłość.
Nieleczony bezdech senny szybko może doprowadzić do wielu groźnych chorób układu krążenia a nawet cukrzycy czy udaru mózgu. Nie należy więc w żadnym wypadku go lekceważyć i jeśli stwierdzimy że mogła nas spotkać ta dolegliwość, należy jak najszybciej udać się do lekarza aby szybko wdrożyć odpowiednie leczenie.

Inne, unikalne wpisy o medycynie:

About the author:
Has 123 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: ra nails lakier hybrydowy, Fotoprzekaźnik Sick, durobet ceny, Minikoparka Gorlice, balayage kraków, lpk208, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, CPE Gliwice, przeszczep łąkotki warszawa, endoskop laryngologiczny sinutronic, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie

Back to Top