Bezdech senny

bezdech-senny-3Chrapanie to bardzo uciążliwa dolegliwość mająca bezpośredni wpływ na jakość naszego wypoczynku. Nic tak nie denerwuje jak ciągłe budzenie się w nocy z uczuciem lęku i braku oddechu. Jeśli obserwujemy u siebie takie objawy to mogą one oznaczać iż zachorowaliśmy na bezdech senny.
Jest to schorzenie, które dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Polega ono na powtarzającym się i wielokrotnym zatrzymaniu lub nawet przerwaniu oddechu w czasie snu, w wyniku czego do płuc nie dociera odpowiednia ilość powietrza i organizm zaczyna odczuwać skutki niedotlenienia. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, można tu wymienić np. skrzywioną przegrodę nosową a nawet nieodpowiednią dietę powodującą otyłość.
Nieleczony bezdech senny szybko może doprowadzić do wielu groźnych chorób układu krążenia a nawet cukrzycy czy udaru mózgu. Nie należy więc w żadnym wypadku go lekceważyć i jeśli stwierdzimy że mogła nas spotkać ta dolegliwość, należy jak najszybciej udać się do lekarza aby szybko wdrożyć odpowiednie leczenie.

Inne, unikalne wpisy o medycynie:

About the author:
Has 128 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: etykiety inspekcyjne na zamówienie, standy eliptyczne cena druku, Szamba Betonowe Piaseczno, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, ra nails lakier hybrydowy, GAP Fakturowy BMW, trioxygen 5, kinesiotaping bielsko biała, Drepo zadaszenia tarasów, kubota l3200 cena, onlynails cennik

Back to Top