Bakteryjne zapalenie pochwy

OLYMPUS DIGITAL CAMERABakteryjne zapalenie pochwy objawia się swędzeniem, pieczeniem i podrażnieniem stref intymnych. A wszystkie te objawy są wynikiem zachwiania równowagi bakteryjnej w pochwie i okolicach. Prawidłowa flora bakteryjna tych miejsc zdominowana jest przez pałeczki kwasu mlekowego, co daje kwaśny odczyn pH, a w takim środowisku inne bakterie i grzyby nie mają szans na zbytnie rozmnożenie się. Jednak, gdy te warunki zostaną zniszczone na przykład przez nieodpowiednią higienę intymną (szkodliwe zwłaszcza są irygacje, gdyż wypłukują z pochwy to, co dobre dla organizmu) czy zbyt często zmienianych partnerów seksualnych w miejsce pożytecznych bakterii rozmnażają się bakterie beztlenowe szkodliwe dla zdrowia i dające uciążliwe objawy.
W takim wypadu jest niezbędne prawidłowe rozpoznanie problemu i rozpoczęcie leczenia bakteryjnego zakażenia pochwy. Nieleczone mogą może powodować poważne powikłania. Dlatego najważniejszą rzeczą jest przywrócenie równowagi w środowisku intymnym przyjmując dopochwowe środki, gdyż te działają bezpośrednio w miejscu powstania problemu.

Inne, unikalne wpisy o medycynie:

About the author:
Has 123 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: orienteering miejski na imprezę integracyjną, Szamba Betonowe Brzozów, CPE Gliwice, Usuwanie owłosienia żary, trioxygen 5, lpk110, etykiety inspekcyjne z datą, kreda sisa, elwix torba, Fotoprzekaźnik Sick, fluorokrzemian glinu

Back to Top